KLIKNIJ W TEN NAPIS BY PRZEJŚĆ DO STRONY, NA KTÓREJ ZOBACZYSZ OFEROWANY PRZEZ NAS ZESTAW I BĘDZIESZ MOGŁA/MÓGŁ DOKONAĆ ZAMÓWIENIA!

MIFEPRISTONE RU-486 (MIFEGEST)

tabletka poronna mifepristone ru-486 mifegest aborcjawdomu.plMifepristone ,inaczej RU-486,  jest syntetycznym środkiem sterydowym zrobionym z Norethindronu, aktywnego składnika implantów Norplant. Jego jedynym działaniem jest wywołanie aborcji i do tego działania RU 486 została zarejestrowana przez Administrację Żywienia i Leków (Food and Drug Administration – FDA ). Mifepristone produkcji progesteronu. Progesteron to hormon wytwarzany przez komórki ciałka żółtego, odpowiedzialny za utrzymanie ciąży. Przyjęcie Mifepristone oznacza, że zapłodnione jajeczko odkleja się od macicy

 

MISOPROSTOL (CYTOTEC / ARTHROTEC)

tabletki poronne cytotec arthrotec aborcjawdomu.plMisoprostol – w Polsce zarejestrowany pod nazwą Cytotec i Arthrotec – powoduje skurcze macicy, co za tym idzie wydala tkankę ciążową z macicy. Misoprostol może również spowodować silne skurcze macicy, krwawienia, biegunki, nudności i wymioty. W przypadku zastosowania samego misoprostolu aborcja jest nieco mniej skuteczna (84%), niż w przypadku przyjęcia Misoprostolu wraz z Mifepristonem (98%). W przypadku przyjęcia samego misoprostolu  stosuje się więcej tabletek.

 

Jak konkretnie działają wspomniane preparaty?

Otóż progesteron poprzez swoje receptory wymusza zmiany w błonie śluzowej wyściełającej jamę macicy niezbędne dla  zagnieżdżenia się w niej zarodka – jeśli do zapłodnienia nie dochodzi, spadek poziomu progesteronu właśnie odpowiedzialny jest za złuszczenie się rozpulchnionej śluzówki trzonu macicy i z nim związane krwawienie miesięczne.

Zablokowanie we wczesnej ciąży receptorów progesteronowych przez Mifepristone cofnie przemianę doczesnową błony śluzowej, powodując złuszczenie się błony wraz z zagnieżdżonym zarodkiem, przyczyni się też do poszerzenia szyjki macicy, a także uwrażliwi mięśniówkę trzonu macicy na działanie kolejnego gracza – podawanego później Misoprostolu, który ma wywołać skurcze tejże, pomagając usunąć złuszczoną zawartość jamy (fizjologicznie podczas ciąży kurczliwość warstwy mięśniowej trzonu macicy jest nieco zmniejszona – znów dzięki aktywności progesteronu). Sam Mifepristone osiąga skuteczność poronną rzędu 80%, w połączeniu z Mizoprostolem efektywność procedury znacząco przekracza 98%.

Jakie są skutki uboczne aborcji farmakologicznej?

Skutki uboczne w przypadku prawidłowo wykonanej procedury i odpowiedniej jakości środków są znikome – najczęściej pacjentki mówią, że wyglądało to jak obfita miesiączka, czasem pojawiają się silne bóle podbrzusza, mdłości, biegunka. Ale w czasie przedłużającego się krwawienia, należy skontaktować się z lekarzem.

Jak stosować tabletki poronne?

1.W pierwszej kolejności przyjmujemy doustnie 1 tabletkę Mifepristone, którą należy popić wodą. Ciąża potrzebuje hormonu o nazwie Progesteron, aby normalnie rosnąć. Mifepristone blokuje własny progesteron twojego ciała. Niektóre kobiety odczuwają mdłości lub zaczynają krwawić po zażyciu Mifepristone, ale nie występuje to często. 

2.Po ok. 24 godzinach należy przyjąć pod język 4 tabletki Misoprostolu ,które należy trzymać przez 30-40 min (aż do rozpuszczenia, po rozpuszczeniu połknąć)

3.Po trzech godzinach od zażycia pierwszej dawki, włożyć pod język kolejne 4 tabletki Misoprostolu i stosować jak poprzednio.

4.Po następnych trzech godzinach od zażycia drugiej dawki, włożyć pod język następne 4 tabletki Misoprostolu i stosować jak poprzednio.

Krwawienie może wystąpić już po drugiej dawce misoprostolu.

Jak wygląda proces kuracji tabletkami poronnymi?

U większości osób skurcze i krwawienie zwykle zaczynają się 1-4 godziny po przyjęciu Misoprostolu. Podczas aborcji normalne jest obserwowanie dużych zakrzepów krwi (do wielkości cytryny) lub grudek tkanki. To tak jakby mieć naprawdę „ciężki okres”, a proces jest bardzo podobny do wczesnego poronienia.

Skurcze i krwawienie mogą trwać kilka godzin. Większość  kobiet kończy przechodzenie tkanki ciąży w ciągu 4-5 godzin, ale może to potrwać dłużej. Skurcze i krwawienie spowalniają po wypłynięciu tkanki ciążowej. Możesz mieć skurcze przez 1 lub 2 kolejne dni.

Możesz przyjmować leki przeciwbólowe, takie jak Ibuprofen, na około 30 minut przed zażyciem Misoprostolu, aby pomóc w skurczach. Możesz również zażyć lek przeciwwymiotny. Absolutnie nie wolno przyjmować żadnych leków na bazie Paracetamolu, Aspiryny i Ketanolu czy tabletek typu Nospa!

To normalne, że masz kilka krwawień i plam na kilka tygodni po aborcji.Używaj poduszek przynajmniej przez pierwszy tydzień, aby lepiej określić ile krwawisz. Po tym czasie możesz używać tamponów, jeśli twoje krwawienie nie jest ciężkie.

Ostatnim krokiem jest wizyta kontrolna. W dalszej kolejności  zrobienie USG lub badanie krwi. Zapewni to, że twoja aborcja jest zakończona.

Sygnały ostrzegawcze:

-bardzo obfite krwawienie – 2 lub więcej podpasek maxi w ciągu 2 godzin

-utrzymująca się wysoka temperatura ciała (38°C) lub gorączka pojawiająca się  po okresie dłuższym niż 6-8 godzin po zazyciu misoprostolu

-brak krwawienia w ciągu 24 godzin po zażyciu Misoprostolu, co może wskazywać na ciążę pozamaciczną lub brak reakcji na lek

W razie wystąpienia któregokolwiek z w/w objawów, należy skontaktować się z lekarzem.

Jakie są przeciwwskazania do używania tabletek poronnych?

  • brak stwierdzonej ciąży (niepotwierdzona przez test ciążowy lub badanie ultrasonograficzne)
  • brak pewności chęci usunięcia ciąży
  • zbyt długi czas trwania ciąży
  • brak osoby trzeciej, poinformowanej, która mogłaby pomóc w razie    komplikacji
  • choroby zaburzające krzepliwość krwi typu anemia, grożące wykrwawieniem
  • znajdowanie się pod wpływem substancji odurzających (narkotyki,alhokol)
  • możliowść ciąży pozamacicznej
  • obecność wkładki domacicznej (spirali)
  • brak dostępu do szpitala w razie ewentualnej potrzeby bądź komplikacji
  • alergia na mizoprostol lub substancje pomocniczne